مراحل برداشت و تهیه زعفران قائنات

مراحل برداشت و تهیه زعفران قائنات

برداشت زعفران در اوایل آبان ماه صورت می گیرد. معمولا دوره گل دهی مزارع زعفران پانزده الی بیست و پنج روز است. که در روزهای اول مقدار محصول کم و از روزهای هفتم تا دهم به بیشترین حد خود می رسد. و برداشت آن متفاوت و پیچیده تر از گیاهان دیگر می باشد. زیرا رعایت نکردن برخی از شرایط برداشت، ممکن است بر روی کیفیت و عطر زعفران تاثیر زیادی داشته باشد.

برداشت محصول زعفران در قاینات به گونه ای متفاوت از دیگر شهرستان ها است که با توجه به سردی منطقه و معمولا دمای زیر صفر درجه در فصل برداشت و برداشت گلها قبل از طلوع آفتاب این محصول را در این شهرستان متمایز کرده است.

 

شاید تفاوت کیفی زیاد محصول زعفران قاینات با دیگر مناطق ، مربوط به همین نوع برداشت متفاوت با دیگر شهرستان های منطقه باشد. چون در قبل از طلوع آفتاب گل ها کاملا به صورت غنچه چیده می شوند. همین علت باعث می شود که غنچه بودن گل در زمان برداشت و عدم تماس کلاله در مجاورت آفتاب و باد و باران کلاله زعفرانی که به این صورت برداشت می شود زعفران آن از عطر ، طعم و کیفیت بالایی برخوردار باشد.

با رویش گلهای زعفران، بلافاصله برداشت آغاز می شود زیرا عمر گل ها کوتاه می باشد و باید قبل از طلوع آفتاب برداشت شود. قبل از طلوع آفتاب گل های زعفران به صورت غنچه می باشد و هنگامی که آفتاب طلوع می کند بلافاصله غنچه ها باز شده و نور خورشید بر روی کلاله زعفران اثر می گذارد و از کیفیت و عطر آن کاسته می شود. همچنین با باز شدن غنچه ها، چیدن آنها دشوار شده و باعث می شود زمان برداشت طولانی تر شود.

با چیدن گل های زعفران، آنها را در فضایی خشک و دور از نور خورشید نگهداری می کنند و شروع به جدا کردن کلاله و ریشه از گل می نمایند. جدا کردن کلاله و ریشه از گل زعفران وقت گیر و خسته کننده می باشد.

از یک کیلوگرم گل زعفران حدود سه مثقال یعنی 13.8 گرم زعفران استخراج می شود به عبارت دیگر برای بدست آوردن یک کیلوگرم زعفران خالص حدود 73 کیلوگرم گل زعفران لازم است تا این مقدار بدست آید.

عمل جداسازی ریشه و کلاله زعفران از گل، باید بلافاصله بعد از چیدن گل ها از مزارع آغاز شود، زیرا تاخیر در جداسازی، باعث پوسیده شدن گل های می شود و کار را بسیار دشوارتر می نماید.

بعد از جداسازی کلاله و ریشه از گل زعفران، باید آن در محیطی خشک و دور از نور خورشید نگهداری کرد تا کاملاٌ خشک شود.

یکی از مهمترین عوامل گرانی زعفران، مراحل سخت برداشت و تهیه زعفران خالص می باشد که برای بدست آوردن محصول با کیفیت می بایست علاوه بر رعایت موارد مذکور، زمان را نیز مدیریت نمود.

محصولی که توسط سایت زعفران گلدیس به شما عرضه می شود از منطقه قاینات می باشد و کشاورزان این منطقه تمامی این شرایط را به دقت رعایت می نمایند تا زعفرانی منحصر به فرد و با عطر و طعم واقعی  عرضه نمایند.

 

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *